Tygrova stezka

3. srpna 2013 v 23:41 | I.L.S. |  Recenze knih
Napsala: Colleen Houcková
Důležité postavy: Kelsey, Dhiren (Ren), Kišan, Anik Kadam, Nilima, Lokeš
Počet stran: 480
Série/díl: Tygří sága/2.
Ostatní díly: Tygrovo prokletí, Tygrova plavba, Tygrův osud - v ČR vychází v listopadu 2013
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: CooBoo

!VAROVÁNÍ! v následujícím textu se nachází několik malých spoilerů!

Kdyby Kelsey někdo před rokem řekl, že v létě bude pomáhat dvěma tři sta let starým indickým princům, kteří se, jen tak mimochodem, musí čas od času proměnit v tygry, protože je kdysi zaklel jeden muž, jež zabil svou dceru, asi by se zasmála a toho dotyčného poslala na psychiatrii. Ale... ono se to doopravdy stalo.

Děj knihy je mnohem akčnější než u prvního dílu, i když první část, která se odehráva ještě v Oregonu je možná až moc "sladká." Nevadí mi to zas až tolik, přece jenom, přiznejme si to, bez té trochy romantiky, na kterou později moc času nezbude, by to nás, dívčí čtenářky, bavilo o trochu méně. Tenhle díl mám radši taky proto, protože Kelsey tráví mnohem víc času s Kišanem a taky ten konec mi hrál do noty...(dobře, ale to už je vůči Renovi trochu hnusný :D).
Na knize je poznat, že autorka je již zkušenější, některé věci z Tygrova prokletí by asi ostřílený autor nenapsal, ale ty se v druhém díle skoro nenajdou. Postavy také prokoukly, Kišan se ukázal být dobrým klukem, Ren nadějným básníkem, Kelsey o trochu šťavnatější ředkví, pan Kadam mnohem drsnějším "dědečkem" než za co jsem ho měla, Nilima moc obětavou holkou a Lokeš ještě surovějším a bezcitnějším člověkem, co má místo srdce trezor do kterého zamknul a zakódoval city, zahodil klíč a zapomněl heslo. Prostě čím dál tím víc zajímavé...
Obálka je opět skvělá! Naprosto vistihuje příběh, akorát nemá lesklé oči :( :D

Zdroje: obálka - CooBoo
Související články: Tygrovo prokletíIzule hodnotí: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama