Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 3.

25. září 2013 v 18:22 | S.L.M. |  Patla a Matla
PROTIKLADY SE PŘITAHUJÍ

Druhý den ráno Kretén zjistil, že v lednici nemá žádné jídlo, a proto se vyprvil do restaurace U Kašny. Tedy měl v plánu tam jít, ale když procházel kolem odchodu s potravinami, všiml si dvojčat Scvrnklsových, kterí tam nakupovali a vydal se je pozdravit.
"Čau, co tu děláte?" řekl a Hovado odpověděl: "Ále, otec nás poslal na nákup, a vona" ukázal na Štětku, "se naštvala, a teď se s ní nedá komunikovat," stěžoval si.
"Hele, já se nebudu bavit v potravinách s idiotem a klukem v růžový čepici. Jdu domů a nákup nes ty," vyštěkla a rychlým krokem zamířila k východu.
"S tou není k vydržení," posoudil Kretén.
"To bych řek," souhlasil Hovado a pokračoval: "Hej, fakt máš pěknou čepici," řekl teplušským hlasem.
"Díky, taky tě miluju," řekl Kretén a Ovád se podivil: "Jak to víš?" zajímalo ho.
"To je jedno!" rozradostnil se Kretén, "Hlavně, že spolu můžeme být!"
"Ano!" souhlasil Hovado a objali se.

Každou sobotu jdou Tupec a Kretén proti Patlovi a Matlovi na školní fotbalové hřiště hrát noční fotbal - fotbal v noci - , a proto si šel Matla do sportovních potřeb koupit nové tenisky.
Prohlížel si boty v regále, a aby měl větší přehled, udělal krok dozadu, jenže tam si zrovna nějaká paní vybírala běžecký dress, a Matla do ní vrazil.
"Jé, pardon, moc se omlouvám," řekl Matla, a přitom si všiml, že jak do ní vrazil, paní upustila krabici žárovek, kterou držela.
"To nevadí, koupím jiné," řekla ta žena, ale Matla - jako správný vlezdoprdelka - se nedal odbýt.
"Opravdu mě to mrzí, já..." nestčil doříct větu a žena povídá: "Jmenuji se Pumprdlika Pmpelišková," a usmála se na něj.
"Mmm..." usmál se taky. "Jsem Matla Kašparů, můžu vám to nějak vynahradit?"
Pumprdlika se nadechla, že něco řekne, ale Matla byl rychlejší, a povídá: "Oběd?" navrhne, ona souhlasí a jdou do restaurace.

Oba se v restauraci skvěle bavili, ale když došlo na otázku ,kde bydlíš?', Pumprdlika znejistěla a řekla: "Už je pozdě, zajdu nakoupit potraviny a půjdu domů."
Když se jí Matla nabídl, že ji doprovodí, povídá: "Ne, to je dobrý," řekla rozstřeseným hlasem a dodala: "Eee... už musím."
Po cestě domů Matla přemýšlel: Je milá, ale proč byla tak rozstřesená? Mmm... je to všechno divné. Jestli bych si s ní měl vůbec nšco začínat. Najednou se jeho myšlenky přesunuly ke staré ville po Špínovi a přemšlel, jestli by ji neměl koupit. Je docela zachovalá a z mého pracovního fondu bych to mohl dát dohromady. Hmmm... po večeři se tam zastavím a vyhodnotím, kolik by mohla stát.
Zatřepal hlavou, aby přestal myslet ma Pumprdliku a zamířil ke dveřím svého domu.

Jak si Matla usmyslel, tak se také stalo. Po večeři se šel podívat ke starému domu přes ulici.
"Dobrý den," pozdravil kolemjdoucího a ten se začal smát jeho plešce, kterou Matla odhalil, když zdvořile pozdvihl čepici. Matla byla na kolemjdoucího rozzlobený, ale nic si z toho nedělal a zašel do chátrající chaloupky. Kopl rozzlobeně do dveří a vtom slyší polekaný nádech.
Jde pomalu do temného obýváku a za gaučem vidí nějaký chuchvalec.
Co to může být? ptá se sám sebe, i když ví, že se odpovědi nedočká. Možná by si přál, by to byla žena jeho srdce. Ale nevěří tomu.
Matla uslyší nabití zbraně a ukryje se za televizním stolkem. Chuchvalec se pohnul a Matla sebou trhl, čímž převrátil stolek na bok a chuchvalec vyskočil.
Matla zíral jako přimražený, když zjistil, že pod chuchvalcem se skrývala Pumprdlika. Teď to pochopil - byl to chuchvalec vlasů a Pumprdlika je bezdomovec.
Povzdechla si, postavila se na nohy a řekla: "Tak a teď, teď to víš. Ano, ano, ano! Vím, jaká otázka ti leží v halvě a ano, jsem bezdomovec!" Nadechla, se, že ještě něco řekne, ale rozmyslela si to a nechala mluvit Matlu.
"Když už jsi mi to potvrdila, tak..." nadechl se a vydechl, "... nechceš bydlet u mě?" zeptal se s nadějí v tváři.
"Fakt můžu? Jestli ti to vadí, tak zůstanu tady, účty jsou zaplacený dopředu na příštích dvacet let."
"Ach," povzdechl si Matla, "jestli chceš?"
"Jo, jo, jo, chci Matlo a moc!" vykřikla a objali se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama