Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 2.

17. října 2013 v 18:36 | S.L.M. |  Patla a Matla
NOVÍ SPOLUŽÁCI
Když šli Tupec, Harant a Kretén ráno do školy, Kretén vypouštěl fámy o nových spolužácích.
"Jsou to dvojčata a tu holku jsem jednou viděl, jak se muchlá s Evženem Krtičkou!"
"Co? S Evženem Krtičkou?! Ale ten má ženský zakázaný!"
"Je to rebel!" dodal Harant.


"Ale zpět k dvojčatům, jsou to holka a kluk, holka se jmenuje Štětka a kluk Ovád, ale všichni mu říkají Hovado. Mají příjmení po svém otci - Scvrnklsovi - protože jejich rodiče se rozvedli a otec je má pořád na starosti, ale jsou i drby o tom, že se k sobě vrátí," vyprávěl tajemně Kretén.
Když o chvíli později došli do třídy, na první pohled nepoznali, kdo z dvojčat je Hovado a kdo Štětka.
"Ehm... Kdo je kdo?" zeptal se Tupec a Kretén na celou třídu vykřikl: "Ten kluk je gay!" a všichni se Ovádovi začali smát.
Jenže díky Kreténově růžové čepici stažené do čela k němu Ovád přišel a pošeptal mu: "Ty jsi taky teplej." Kretén se zarazil a šeptá zpátky: "Ty jsi opravdu..." nestačil došeptat větu a vešla jejich třídní učitelka Helina Mušilová, která všem nakázala posadit se do lavic.
Ještě než začal výklad, Hovado na Kreténa nenápadně zakýval.

Po hodině si Harant všiml Štětky, která seděla ve třetí lavici u dveří. Na jeho vkus byla až moc zmalovaná. Oči měla obtažené černou linkou a řasy jí sahaly až k obočí, které měla hnědě domalované. Rty měla natřené rudou rtěnkou a na obličeji tuny make-upu. Jediná bílá věc na ní byly zuby, které odhalila, když se na něj usmála.
"Mhmh..." odkašlal si Harant. "Takže ty jsi se sem přistěhovala?"
"Emm... jo," odpověděla. Přes to, že Harant - vzhledem ke stylu - očekával hrubý hlas, měla ho příjrmný a na věk docela vysoký.
"Aha... a odkud?"
"No, otec je původně z USA a matka z Maďarska. Přistěhovali se do Česka, protože je to jeden z mála států, kde táta není hledanej," vyprávěla.
"Tvůj otec je hledanej skoro po celým světě?" zeptal se Harant.
"Jo, je to mezinárodní lupič drahokamů, ale nikomu to neříkej!" nakázala mu. "Jo, a mohl bys mě seznámit s tím klukem se zrzavými vlasy? Vypadá docela pěkně."
"Ehm, jo, to je můj kámoš, jmenuje se Tupec. Já bydlím v jejich kanále, ale ne že bych byl bezdomovec, naše rodina vlastní všechy kanalizace ve městě, máme pod zemí luxusní bejvák."
"Aha, jo, a co ten tvůj kamarád?" připoměla Harantovi Štětka.
"Tak jdeme," řekl, a oba už měli namířeno k Tupcově lavici.
Mezitím si Tupec s Kretnem povídali: "... a on jedinej na to přišel, poznal to, zbytek třídy o tom neví," říkal Kretén.
"A co ví, že seš-"
"Pst!" umlčel Tupce Kretén, protoe právě přišla Štětka s Harantem a ten povídá: "Hele, Tupče? Tohle je Štětka a chtěla by tě poznat."
Tupec na Štětku koukal jako opařený, ale hned se osmělil a povídá: "Dobře, bez problému, po škole zajdeme do pizzerky, jo?"
"Dobře," souhlasila Štětka.
Tupec s Kreténem se celý den neviděli, protože Tupec byl od té přestávky pořád se Štětkou, ale když konečně skončilo vyučování a Tupec se Štětkou se chystali na pizzu, Kretén ho zahléhl. Tupec Kreténa taky zahlédl a proto pusou naznačil slovo gay a Kretén na Tupce zakýval. Věděl, že se Tupec ptá, jestli je teplej, protože tam jejich konverzace uvízla, když přišla ta otravná Štětka. Nedovolil by si na ní myslet jako na štětku a proto na ní myslel jen jako na Štětku.

v pizzerii
Když Tupec se Štětka dojedli pizzu i ovocný pohár a šli na malou procházku městem - což se Štětce nezamlouvalo, protože to bylo na její vkus moc romantické - , Tupec povídá: "Jsi opravdu fajn holka, měli by jsme se vídat častěji."
"Díky. Takže tohle znamená, že jsme kámoši?" zeptala se Štětka.
"No... asi jo. Teda jestli to tak bereš, já osobně zastávám názor, že kluk a holka nemůžou být jenom kamarádi, protože jsem si to už jednou zkusil a fakt se to nepovedlo, ale můžu to zkusit podruhý," zamyslel se, "Třeba to teď vyjde," dodal a v tichosti pohračovali ve Štětce nevyhovující procházce městem.

doma u Scvrnklsových
"Mmm, takže říkáš, že jsi byla u toho kluka doma? Má to tam pěkný?" zeptal se Štětky Cvok, její otec.
"Jo, že se ptáš, má to tam úžasný!" Štětka byla z Tupce celá unešená, a nejspíš to bylo to i vidět, protože Hovado začal vykřikovat: "Líbí se ti Tupec! Líbí se ti Tupec!" zpíval.
"To se dokonale hodí k mému plánu," řekl zadumaně Cvok a dvojčata věděly jeho plán, aniž by jim ho musel říkat. "Aha!" řekli najednou a šibalsky na sebe mrkli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama