Svůdné zlo

30. listopadu 2013 v 17:56 | I.L.S. |  Recenze knih

originální název: Sweet Evil
napsala: Wendy Higgins
důležité postavy: Anna, Kaidan, Kopano a ostatní nefové :)
počet stran: 416
Série/díl: ?/1
Ostatní díly: Sweet Peril, Sweet Reckoning
nakladatelství: CooBoo
hodnocení na goodreads: 4.22 (při 20 273 hodnoceních)
anotace, informace: CooBoo


+

Na knize se mi moc líbilo, že ač už to byl docela ohraný motiv polovičních padlých andělů dalo se v knize najít spousta originálních prvků. Nevím jak vy, ale já jsem zatím nečetla o nikom, kdo by si pamatoval celý svůj život, i dobu před narozením. Celá kniha byla hezky napsaná, četla se dobře a bez nějakých extra dlouhých chvil. Co se týče postav oblíbila jsem si Kopana :) Na to, že to byl syn Knížete hněvu, byl obdivuhodně klidný, zvlášť, když jsem od Anny věděla, jak těžké je odolat... Anna, o té bude více asi v minusech, protože jako hrdinka mi prostě nesedla :/ A Kaidan? Nebyl špatný, ale ani nijak ohromující. Obálka je hezká, ne tak hezká jako třeba obálka Divergence, ale je hezká. Lidi na obálce moc nemusím, ale tohle bylo celkem fajn, zvlášť když byli modelové shodní s postavami. (tedy nebylo to tak, že má Anna černé vlasy a na obálce blonďaté atd.) Vlastně se mi k hrdinům hodily. Šaty měla Anna pěkný, to se musí nechat, i když na obálce druhého dílu jsou přece jen o trochu lepší ;)

-

Nyní to dokonalá kniha, ale nějaké ty mouchy tady jsou (ještě aby ne, vždyť co bych sem pak psala?). Kromě originálních prvků tu byly i prvky ohrané. Třeba super sluch a čich, to není nic speciálního u takových knih... Taky mi přišla divná Annina proměna ze slušňoučké holčičky - studentky na pořádný kvítko a to, jak to brala její adoptivní máma Patti. Také mě překvapilo, jak ke konci celkem v pohodě "pracovala" i když ze začátku se k tomu stavěla úplně jinak. Postavy měly minusů hodně, což samozdřejmě není autorčina chyba, pouze můj názor :) Na Anně mi vadilo spoustu věcí, tak třeba její "vztah" s Kaidanem, ke kterému se stavěla dosti zvláštně nebo její chování ke Kopanovi... Kaidan to byl děvkař jak prase :D Ale co, vždyť je to jeho práce! :D Ehm, prostě se mi nelíbil a vadil mi. Na Patti, Kopanovi a Jayovi jsem žádné větší nedostatky nenašla a Annin táta byl taky skvělý ;) A na obálce mi vadí snad jen obyčejnost fondu písma, ale je to originál, takže českým nakladetelům to nevytýkám, já bych však volila něco tochu jiného :)

=

Je to docela dobrá kniha, asi nepřekoná mé oblíbence, ale dobře se četla a bavila mě od začátku do konce. Když už mluvím o konci, tak ten byl u téhle knihy vážně povedený, a protože jsem při dočtení netušila, že je to vlastně trilogie, měla jsem chuť hodit knížku z okna :D Myslím, že se hodí pro fandy andělů, co netouží po megaakci, ale zase nemusí romantiku. Nelituji, že jsem ji četla a určitě doporučuji!


Zdroj: obálka - CooBoo


Izule hodnotí: 7/10


P.S. první plusominusová recenze! co na ní říkáte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama