Velký vánoční příběh - část 1.

30. listopadu 2013 v 23:15 | I.L.S.
"Podáš mi tu velkou modrou?" zeptala se Kristin a natáhla ruku k mámě. "Tady máš, ať ti nespadne" varuje ji máma. "Klídek..." zamumlala Týna a pověsila ozdobu. Seskočila ze žebříku a usmála se: "Tak, a je to!" Před ní stál nádherně nazdobený vánoční stromek. "Kolik se pod něj asi vejde knížek?" uvažovala na hlas a šibalsky se usmívala. "Byl by to zajímavý pokus, ale to si můžeš zkusit někdy jindy." Odbyla ji máma a vyfotila stromeček. "Třeba vyhrajeme tu soutěž o dovolenou" řekne potěšeně. Týna zvedne oči vsloup. Máma je tak naivní!


Účastní se těhle soutěží každý rok a vždycky si myslí, že vyhraje. Týna na tohle nevěří, jediná soutěž, které se účastní je "Mladý spisovatel" Vítězovi vyjde kniha! No nezkus to! Účastní se každý rok, letos to bylo po páté, s její zatím 100 stránkovou dystopií jménem Labyrint. Nikdy nevyhrála, ale každý rok netrpělivě čeká na vyhlášení. Týniny myšlenky přerušil příchod táty. "Nesu kapra!" křičel od dveří. Vždycky si ho nosil už vykuchaného a připraveného. Dělal z něho rybí polévku. Bleee! Pomyslela si Týna. Nesnášela rybí polívku! Máma si sháněla svého kapra a dělala z něho smažené file. No a Týna si dělala řízky a hrachovou polévku, protože ryby nejedla. Táta prošel kolem Týny a ji udeřil do nosu pach ryb. "Di s tím ode mě dál!" přikázala mu. Zasmál se a odešel do prádelny. "Mysím, že zítra to bude hezký!" prohlásila máma. Haha, to tak... napadlo Týnu, znala přece jejich Vánoce...
"Ségra, vstávej" šeptal Týně do ucha její bratr Joshua a cloumal s ní. "Co je!" vyjekla. "Pšššt! Neřvi a pojď" přikázal ji. Týně to nepřišlo vůbec divné, už si na bráchu a jeho...ehm... výkyvy, zvykla. Došli do přízemí a Joshua Týnu zatáhl do Pokoje. Tak říkali místnosti s kamnamy a starým gaučem, kde trávil čas především jejich pes Grumpy. "Kolik je?" zeptala se Týna. "Nevím, asi dvě ráno" zamumlal a snažil se odemknout dveře do kotelny. Teď už nefunguje a žádný kotel tam není. Týna s Joshuou si tam jako malý často hrávali. Konečně se mu to podařilo a otevřel dveře. "Pojď!" syknul a rozsvítil v kotelně. Josh se posadil ke stolu, který tam byl a ukázal na druhou židly. "Co chceš?!" vyštěkla Týna. "Docela ráda bych se vyspala!" dodala. "V klidu" Josh si nalil víno a potom ho podal Týně. "Nechci, víš, že nepiju" odmítla ho. "Sorry, já zapoměl" řekl ironicky bratr a zakorkoval lahev. Napil se ze své sklenice a potom sáhl pod stůl a vytáhl velikou krabici. "Potřebuju poradit" vysvětlil a vyndal něco zabalené v bublinkové fólii. "Co to je?" zajímala se Týna. Josh se záhadně usmál a rozbalil to. "Hustý!" vydechla Týna a současně se zasmála. Byl to pašík! Pašík udělaný z kusů plechu a natřený na růžovo! "Líbí?" zeptal se bratr a s nadějí se na ni podíval. "Najvíc! Pro koho to je?" Odpověděla Tna nadšeně a pohladila prasátko po břiše. "Pro tátu" zazubil se Josh a téměř láskyplně se na čuníka podíval. "A s čím potřebuješ poradit?" zeptala se Týna. "S očima. Mají je prasata modrý nebo černý?" Tázavě se na ni podíval. "Vím já? Copak jsem odborník na prasata?" odpověděla. "Ha! Mám to" řekl Josh nadšeně. "Hmm?" vybídla ho Týna. "Modrý, jako ty, vždyť ty si taky prase!" Vyhrkl. "Ty idiote!" Týna se rozběhla a začala bratra chytat. "Já to tátovi vyklopím! Všechno co pro něj chystáš!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama