Zakletá

21. listopadu 2013 v 19:46 | I.L.S. |  Recenze knih

napsal: Orson Scott Card
hlavní postavy: Ivan, Katarina
počet stran: 432
obálka: česká
nakladatelství: CooBoo
hodnocení na goodreads: 3.88 (při 16 888 hodnoceních)


Věříte na pohádky? Ivan ne, ale rozumí jim. On je totiž studuje.
Malý Ivan narazil v deseti letech v lese na začarovanou princeznu a od té doby ho straší ve snech a neustále se mu připomíná. Když se o mnoho let později vrátí na Ukrajinu, musí se přesvědčit, že to byl opravdu jen výplod dětské fantazie, že se není čeho bát. Plete se, princezna tam je a ve chvíly kdy jí políbí začíná největší dobrodružství jeho života.

Kniha mě na pohled nijak nezaujala, v tu dobu kdy vycházela jsem měla vyhlídnutou spoustu knih a tak musela počkat až na listopad... Ze začátku mě vůbec nebavila, nudila mě, nebyla jsem schopná dočíst stránku a... nebavila jsem se, jak to u knih většinou bývá. Ale potvrdilo se zde "pravidlo 100 stran," protože jakmile jsem otočila 100. stránku, nemohla jsem přestat. Nevím proč a asi to ani nikdy nezjistím, prostě se to stalo a kniha mě začala bavit.
Hrdinové byli dost zvláštní a odlišní - na jedné straně Ivan, mladý sportovec a student, zasnoubený s mladou dívkou a na druhé straně Katarina, mladá princezna, která zná svůj lid lépe než svého budoucího manžela... Ovšem mím oblíbeným hrdinou nebyl ani jeden z nich, já jsem si oblíbila Babu Jagu a Medvěda. Prostě proto! Babiny kapitoly mě bavily ze všeho nejvíc, možná díky jejímu celkem zvláštnímu pohledu na svět ..?
Zakletá je zvláštní kniha. Špatně se zařazuje žánrově i věkově. Myslím si, že kam se zařadí není na ni, ale na čtenáři. Protože Zakletá se nestane vaši knihou, to Vy se stanete jejím čtenářem a je jen na vás, zda bude dobrá nebo špatná. Já si jí oblíbila. Nevím proč, nevím jak a nevím kdy se to stalo, ale najednou jsem jí prostě měla ráda. Je to vážně kouzelná kniha a... změnila mě! Určitě alespoň čtenářsky, protože jsem teď myslím mnohem lepší čtenář a to nemyslím rychlost, ale pozornost a vůbec vnímání knihy. Měla bych jí poděkovat, moc!
Těšíte se na Vánoce? A nechcete náhodou i tuhle knihu? Chtějte jí! Zaslouží si to a vy nebudete litovat, ať už je vám 12 nebo 50! (Dobře, to je možná trochu moc na takový pohádkový svět... ale co já vím? :D)
Izule hodnotí: 9.5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akky Akky | Web | 24. února 2014 v 10:32 | Reagovat

Mělas kliku, že ta knížka má víc jak 99 stránek :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama