Prosinec 2013

Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 6.

29. prosince 2013 v 18:28 | S.L.M. |  Patla a Matla
TO BYL OMYL

Když byl Patla v řece, Štětka se vydala na veřejné toalety a Tupec usoudil, že dneska by ho vyčerpalo, kdyby měl celý den strávit se Štětkou, a pak si vzpomněl, že dneska má vlastně s panem Scvrnklsem - Štětčiným otcem - jít na ryby. Ta představa ho potěšila. Podíval se na hodinky a zjistil, že má ještě půl hodiny času, takže si půjde koupit krabičku různorodých návnad. Ta je jeho nejoblíbenější.

Patla a Matla - Vánoční speciál 3.

28. prosince 2013 v 16:55 | S.L.M. |  Patla a Matla
DRUHÝ SVÁTEK VÁNOČNÍ

"Ale že se to letos vydařilo, co?" povídal si sám pro sebe Patla. Vlastně ani nečekal, že mu někdo odpoví, ale stalo se: "To jo, a i ty jsi určitě rád, i když jsi s námi ten večer nejel, viď?" zeptal se ho Tupec. Patla mu nemusel odpovídat, Tupec věděl že je z toho saxofónu nadšený, byl by mu koupil něco lepšího, třeba rybářský prut, protože Patla pořád nadával, že tenhle nic nevydrží, ale v ostatních obchodech měli zavřeno.
Od Štědrého dne bylo zvykem, že Štětka si do jejich domu může vstoupit, kdy se jí zachce, a zachtělo se jí právě teď.
"Tyjo, už jste viděli ty voloviny, co mi nechali Ichtyl, Harant a J.P.T. před dveřma, abych s nima začala chodit?" říkala zrovna.
"J.P.T.? Kdo je J.P.T.?" Zeptal se Tupec.
"Nevím, stejně jsou mi všichni tři ukradený."
"Hmm..." souhlasil Tupec. "Možná... Jack... Pendrek... Tlachal? He?"
Štětka nasadila pochybovačný výraz, zabodla oči do země a pak se usmála a řekla: "No, to asi ne."
"Já vím, jenom mě to napadlo," vymlouval se Tupec.
"Nechte toho a pojďte se sem podívat!" zavlolal najednou Patla. "Matla nám tu nechal dárkovej koš a je plnej ovoce a zeleniny! Ne, dělal jsem si srandu, jsou tam takový ty hovadiny, co posílá každej rok," zasmál se vlastnímu vtipu, který by kokmukoli jinému nikdy vtipný nepřipadal.
"Mě je jedno, co posílá, aspoň že si vzpoměl, i když Vánoce nemá rád. Ale těší se na Silvestra, jako každej rok se ožere v tom baru na náměstí a my letos už taky, co?" dloubnul Štětku do ramene. Je přece jasné, že v Debilově vám začnou nalévat, sotva dosáhnete patnácti. Ale je to tajemství mladistvých a barmanů. A pokud si Tupec dobře vzpomíná, Kretén chce být barmanem v gay-baru v Plínkově. Každý rok mu drží palce.
Štětka na Tupce mrkla, Patlovi vůbec nebyl jasné proč, ale co. Oba jsou dospělí!
A všichni si užili skvělé Vánoce.

(Silvestr se blíží a v Debilově se samozřejmě taky slaví, a proto si poslední den v roce nesmíte nechat ujít P&M - Silvestrovský speciál! Už se těšíte? ;) )

Patla a Matla - Vánoční speciál 2.

25. prosince 2013 v 14:39 | S.L.M. |  Patla a Matla
ŠTĚDRÝ VEČER

"Co v tom asi bude..." ptal se sám sebe Tupec. Spolu se Štětkou slavili Vánoce v Patlově garáži, tedy původně to tak bylo naplánované, ale Patla to zatrhl a když Tupec otevřel dárek, zjistil proč: dostal od Patly klíčky od auta. Ale ne, pomyslel si, On mi dal klíčky od toho svýho křápu!
"Vím, na co teď myslíš. A ne, nejsou to klíčky od toho mýho starýho křápu, protože jsem si koupil novej. Tyhle jsou od tvého Porsche!"
"Hustý," řekl Tupec a vydal se do garáže, "Ale to je Lambo!" namítl.
"A? Měl jsem ti snad koupit Bugati Wayron?"
"Ale já neříkám, že se mi to nelíbí," Tupec se podíval na auto, "Jenom že nevíš, jak Porsche vypadá."
"Projedem se všichni?" zeptal se Patla nadšeně.
"Myslím, že celkově víš i o Laborgini málo, nebo jsi slepej. Lambo je jen pro dva," poučil ho Tupec.
"Jo, to je pravda a vím to i já, i když nejsem žádnej velkej znalec aut," přidala se Štětka do rozhovoru.
"To nevadí, tak Štětku necháme tady!" řekl Patla a zněl při tom ještě nadšeněji, než Tupec za celé ty roky svého života slyšel.
"Stát!" zastavil ho.
"Ale proč?"
"Ona," - ukázal na Štětku - "pojede s náma. Teda se mnou. Což znamená, že ty zůstaneš doma," řekl, soukal Patlu z auta a podivilo se, jak snadno do toho malého ale přitom tak velkého prostoru vklouzli oba tak lehce. "Jedeme?" zeptal se Tupec a zagestikuloval na Patlu, aby jim uhnul z cesty. Ten to udělal, přece se nechce nachat převálcovat Lambem - podle něho Porschem - za vlastní peníze!
Když vyjížděli z garáže, trošičku jim zamával a dokonce se snažil usmát, ale moc se mu to nepovedlo, protože na něj Tupec se Štětkou vrhli soucitný pohled a Tupec ještě k tomu zaartikuloval "Tak někdy jindy".
Chudák, pomyslela si Štětka, ale lítost jí rázem přešla, když rozbalila dárek od Tupce - dal jí totiž náhrdelník s pravým dvouset karátovým briliantem. Krátce se políbili a vydali se na cestu po okolí. Oba zažili úžasné Vánoce a Patlovi to vynahradili tím, že mu koupili nový a lepší saxofón.

(Pardon, že druhý díl je trošičku pozadu, ale chápejte, na Štědrý den a samozřejmě i večer nebyl čas.
A jinak sem taky můžete do komentů napsat, co jste k Vánocům dostali, strašně mě to zaímá..;) )

Nový blog

22. prosince 2013 v 23:33 | I.L.S.
Takže mám pro Vás novinku...
Jelikož tohle je blog převážně o psaní povídek a o různých věcech "ze života" nechci sem tlačit recenze. Proto jsem si založila nový blog jenom o knihách, kde budu jen já a já... Neznamená to, že bych byla naštvaná na Sašu nebo tak něco, ale prostě jsem si založila svůj knižní blog. Saša klidně může udělat totéž :) Neznemená to ani, že končím tady, jen už nebudu přidávat recenze :) Na novém blogu budu mít snad časem i svůj desing. Prostě teď začínám na novo ;)

Takže šup sem! www.bookesmania.blog.cz

Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 5.

22. prosince 2013 v 21:03 | S.L.M. |  Patla a Matla
HRÁTKY SE SAXÍKEM

Jednoho listopadového rána - byla zrovna sobota - se Štětka probudila, a první na koho pomyslela, byl Tupec. Ve čtvrtek nepřišel do školy, a tak mu zavolala, aby se zeptala, jestl se mu něco nestalo a jestli je v pořádku. A zjistila, že má Tupec angínu, takže se rozhodla, že se za ním o víkendu podívá. Taky si řekla, že Tupcův táta bude určitě rád, když mu Štětka přinese úkoly, což se potvrdilo, když po hodině strávené v koupelně a šatníku zvonila u dveří jejich domu.

Vánoce

22. prosince 2013 v 18:29 | I.L.S.
Tak jelikož teď všichní píší o Vánocích, nedalo mi to a i já přispěji svou troškou do mlýna ;) Předem se omlovám za velké množství smajlíků, ale jsou přece (skoro) Vánoce a já mám fajnovou náladu :) Takže Who care?
Atmosféra Vánoc
Nevím jak Vám, ale mě letos vůbec nepřipadá, že jsou Vánoce. Venku mokro a mlha, doma ještě ani není stromeček, všichni jsou špatně naladění... Dlouho jsem přemýšlela, proč tomu tak je a došla jsem k závěru, že: 1) lidi už neberou Vánoce jako svátek pohody a míru, nýbrž jako hektické období plné úklidu a utrácení :/ a 2) My si nechceme připustit, že už bude konec roku a my jsme (zase) nestihli to, co jsme chtěli... No, mě stačí si pustit pár Vánočních písniček, podívat se na pohádku a začíst se do knihy, ve které sněží (V Pasti, je ideální kniha ;)). Navíc máme nový kamna a sedačku, takže si k tomu sedím u pěkně vyhřátých kamen a drbu pejska. Prostě už na mě ty Vánoce alespoň trochu dýchly :)
Dárky!
To je to, na co se většina z nás těší! I když říkáme, že jediné co chceme je "světový mír" tak si ve kutečnosti myslíme "hlavně nám dejte ten dárek!" No není to tak? Přiznejte si to! Myslím, že nejčastějšímy dárky jsou v dnešní době mobily (zkuste mi to vyvrátit, byla bych jen ráda) a počítače a hry... Co by dnešní sedmileté děti, které se vztekají, že jim rodiče nechtějí koupit iPhone, řekli na to, že před nějakýmy dvaceti - třiceti lety děti byly rády když dostaly bonbóny a když zlobili, dostali nanejvýš pomeranč... Já chci letos knihy (asi 10, chcete je vyjmenovat?? :D) a zateplený boty na koně. V lednu dostanu možná ještě dodatečně conversky, ale to jen možná... A víte co: Já jsem zpokojená! :)
Tradice
Co se týče dodržování tradic, už to dle mého taky není, co to bývalo :/ My toho ještě dodržujeme docela dost, třeba máme pod talířem šupinu, ségra hází střevícem, prostíráme o jeden talíř navíc, lijeme olovo, pouštíme lodičky a nevstáváme od stolu. Co vy? Kamarádka třeba (ne, není to Saša :D) nezná ani jedno z toho! Zajímalo by mě, jak se o Vánocích baví... To jako rozbalí dárky a jdou spát ?! To si nedovedu představit :D
Ježíšek vs Santa Klaus
Spousta lidí se teď u všeho, na čem je Santa Klaus hádají, proč Santa, když my máme Ježíška? Já, jakožto "veliký vlastenec" se svým dost zvláštním vztahem k ČR se tomu jenom směju :D. Dobře, dárky nosí Ježíšek, ale firmy, co pocházejí z Ameriky, kde mají Santu, ho snad můžou mít ve znaku ne? Nebo snad chcete, aby si dali na Coca Colu kamion obrázek Ježíška "protože v ČR nemají Santu, ale Ježíška"? Nebo má snad kamion přestat jezdit? :D Dovolím si přidat i malý vtip, berte ho prosím z nadhledem: Nemůže být Santa Klaus, protože teď je Santa Zeman! :D

Na závěr pár tipů ;)
Knížky: V pasti! To je velezimní kniha :D


Patla a Matla - Vánoční speciál 1.

22. prosince 2013 v 16:05 | S.L.M. |  Patla a Matla
PŘED VÁNOCI...

Jingle bells, jingle bells,
jingle all the way...
Z Tupcova mobilu se linula Vánoční píseň, a s ní i Vánoční atmosféra a Tupec se cíil tak uvolněně, jako nikdy předtím, a zrovna v tu chvíli k němu do ložnice vtrhnul Patla, a začal debatovat o Vánoční náladě a o tom, jsk to všechno tak sladce voní a chutná...
"...Jo, a když už jsme u toho, vždyť jsi ještě nepsal dopis Ježíškovi, nebo ano? Za oknem nebyl. Třeba si ho Ježíšek už odnesl."
"Tati, tati... tati," říkal po celou tu dobu Tupec a když Patla konečně domluvil, oznámil mu: "Tati já nejsem malej! Nepíšu dopisy Ježíškovi, nedávám je za okno a už vůbec... nezpívám... Vánoční... koledy!!!" zařval a Patla se odšoural pryč.

Doufám, že se vám tahle P&M Vánoční povídka líbila, budou další díly (o Vánocích, po vánocích)..;)Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 4.

19. prosince 2013 v 18:46 | S.L.M. |  Patla a Matla

NEZTREFENÁ BRANKA


Je tma a vezduchu je cítit noční ožraly a pedofily. A právě tuhle noc se jde Hovado schovat do keře na fotbalovém hřišti, aby překvapil náhodného kolemjdoucího - tím náhodným kolemjdoucím se samozřejmě myslí proto vybraný hošánek jménem Kretén Volský Voko. Čeká, z keříku vychází modré světlo z mobilu. To značilo, že je Hovado velice nenápadný.Kdysi i on sám patřil mezi pedofily, ale už je to deset let, dávno to nechal plavat. Najednou uslyší kroky, a zhasne mobil a číhá. Číhá dál na známou oběť a když už se mu zdá, že je dost blízko, hop! Vyskočí z keře a začne Kreténa líbat. Z něj vychází tlumené pištění.
Ale dál než do kalhot se Kreténovi nedostal, protože mu do očí posvítilo světlo z čelovky a on si vzpoměl, že Patla s Matlou a Tupec s Kreténem tu dnes mají hrát večerní fotbal. Zároveň si všimnul, že Kretén stojí vedle Patly, který mu před chvílí svítil baterkou do obličeje, a proto Hovado neviděl, že místo Kreténovi sundával kalhoty Štětce, která se šla podívat na ten večerní zápas.
Když se všichni vzpamatovali, Kretén se naštval a zakřičel: "No tohle?! Že se nestydíš, znásilňovat předemnou mojí vlastní sestru! To si ještě vyříkáme!" zuřil.
"Ježiš," řekl skoro neslyšně Ovád, "Ne, počkej, já ti to vysvětlím. Hned a tady!" I když to znělo odhodlaně a odvážně, Kretén vypadal, jakoby si toho nevšimnul a odcházel bezeslova domů. Teda aspoň Hovado si myslel, že jde Kretén domů. A proto se za ním začal šourat a dolézat. Taky něco nesrozumitelně mumlal; nejspíš se Kreténovi omlouval.
Ostatní se za nimi dlouho koukali, dokud jim nezmizeli z dohledu a potom se otočili a spatřili Štětku, jak potichu našlapuje na pečlivě upravený trávník a nese boty v ruce. Ucítila jejich pohled na zádech a otočila se.
"Tak hele, tohle musí zůstat v tajnosti, Tupče, slyšíš? Vy všichni!" varovala je.
"My to fakt nikde neřeknem, slibujeme, všichni s kterýma se bavíme tu byli, snad kromě Haranta, kterej je do tebe tak zamilovanej a pořád na tebe zírá, a proto sem nešel, aby na tebe nezíral a ty na to nepřišla. Pak jsou tu možná ještě dva nebo tři lidi, kterým se líbíš a až jim to povím, tak budou litovat, že tu nebyli, aby tě viděli bez kalhot, protože máš tak úžasnou postavu, skoro jako Kelly Bundová, možná ještě lepší-" Tupec už radši nepokračoval, když si všimnul, že na něm všichni zírají. Nevěděl, jestli má dělat, jakoby nic, nebo se omluvit, a tak radši zvolil první možnost a řekl co nejneutrálněji uměl: "Nechceš doprovodit domů?"
Štětka si řekla, že se chytne hry a bude také dělat jakoby nic. "Tak dobře, budu ráda - Bude," řekla a potom oznámila Patlovi s Matlou, že na ten večerní fotbal zůstali sami, takže to nebude stát za to, ale jestli jsou tak blbý, ať si tady klidně kopou.

Tupec se Štětkou to k jejímu domu vzali podvědomě oklikou, aby spolu mohli být co nejdéle, to ovšem ještě nevěděli, že to oba chtějí. A tak si jen nezávazně povídali. Sice to moc nezávazné nebylo, ale říkejme tomu tak.
"Kolik už jsi měla kluků?" ptal se Tupec.
"Kolik ty?" zaptala se na oplátku Štětka, ale než stačil Tupec něco namítnout, dodala: "Ne, dělám si srandu. kolik jsem měla kluků? Řekněme, že hodně."
"A co teď? Máš nějakýho?"
"Hele, co si myslíš? Že bych chodila s někým ze třídy? Tak se na to podívej: Kretén je teplej, to ví všichni, i když si on sám myslí, že to nikdo neví, a proto se tuhle oblizoval s nějakou holkou před školou, při čemž nebyl tak nenápadnej, jak si myslel. Ichtyl je... jak to říct... Ichtyl je prostě ichtyl a Harant je moc chytrej.Pořád mluví a nějaký maturitě! Pche! Kdo o tom kdy slyšel?! No, každopádně abych to shrnula, v posteli stojí za prd a kdybych s nima měla chodit, asi bych se zbláznila."
"Počkej, ty jsi s nima spala? Se všema? Hustý, líbí se ti někdo z nich?"
"Jo, někdo se mi líbí, ale zatím jsem s ním nespala. A navíc bys mu to řek."
"No neřek, mě to vlastně ani mezajímá, jenom jsem se tak zeptal... Já vím! Je to Kretén!"
"Pff... nezapomněls? Je teplej!"
"Dobře, tak je to Harant!"
"Maturita!"
"Ichtyl!"
"Ichtyl je ichtyl! Mhmm... Tak, já jsem doma."
"Tak koho miluješ? Slibuju, nikomu to neřeknu!"
Přišli k brance domu Scvrnklsových, Tupec ji otevřel a pobídl Štětku rukou, aby vešla. Ta branku ale zavřela, uchopila Tupcův obličej do dlaní a políbila ho. Tupec si to nechal líbit a po chvíli Štětčiny polibky začal oplácet.
Po době určené jenom jejich spokojenému mručení, vzdychání a udýchaných přestávek se ze dveří do tmy vynořil Štětčin tatík. "Štětko Scvrnklsová! Co to vidím?!" zařval hlasem trhajícím ušní bubínky, a když Tupce Štětka naposledy před otcem na protest políbila, už to ten cholerik nevydržel a začal dělat z komára velblouda.

Napíšu knihu o svém životě, pomyslel si Tupec cestou domů, bude se jmenovat "Ve spárech hrůzovlády", myslím že vzhledem k tomu, co se mi právě stalo, ten název nikdo nezapře. Hned vysvětlím, Tupec totiž pávě dostal nakládačku, ale není schopen si to přiznat. Vy vlastně nevíte, co se stlo. No, bylo to něják takhle:

Když šel Tupec ke své ville, měl zrovna namířeno ke Kreténovu domečku, aby se ujistil, že mezi Hovadem a Kreténem už je to vyžehlené. Měl štěstí, protože zrovna potkal Hovada, kterému z té dálky nebylo dost dobře rozumět, zato ale bylo velmi zřetelné, že si buší pěstí do dlaně. A protože víte, že Tupec dostal namláceno, dokážete si představit, co se dělo pak. Ale jistě si také dokážete představit, jak muselo být Tupcovi, když ho přepral gay.Moje láska... Můj styl života... Můj sport <3

15. prosince 2013 v 20:58 | I.L.S.
Možná to nevíte, ale věnuji se závodně vodnímu lyžování. Mezi mé největší úspěchy patří umístění na MČR a několik vítězství v kategorii do 12 let. Ale tenhle článek NEBUDE o úspěších a o závodech. Bude o tom, proč tenhle sport mám tak ráda a proč se stal mým životním stylem...
Tenhle sport nezná moc lidí, v ČR se mu věnuje asi jen 100. A to je to, co ho dělá tak skvělým... KOLEKTIV! :3 Nevím, v jakém jiném sportu, jezdí člověk na závody proto, aby potkal kamarády a aby se pobavil... Bez jakýchkoliv ambycí. Neznám jiný sport, kde by měl "soupeř" radost z toho, že jste vyhráli vy. Nevím, kde jinde se spolu baví sportovci od 6 do 25 let...
Nejde o to, aby někdo vyhrál, nejde ani o to, aby byl někdo "nejlepší..." Jde o to, užít si léto a pobavit se... Proč myslíte, že denně strávíme skoro tři hodiny u vody? Že ročně nalyžujeme 4000 minut? Že lezeme do vody i když má 10°C a venku je 6°C a prší? Že zameškáme víc jak 50% školní docházky? Že na nás koukají spolužáci zkrz prsy, protože "nemusíme" chodit do školy? Že den co den o prázdninách vztáváme o půl osmé, aby jsme mohli lyžovat? Že rodiče vidíme jen jednou za čas? Že prázdniny trávíme 200km od domova? Protože my jsme vodní lyžaři! Onemocněli jsme závislostí na vodě a na vodním lyžování a nedokážeme přestat! Protože my jsme blázni a nestydíme se za to! Protože my jsme našli smysl svého života!
Je jedno kolikrát spadnu, kolikrát budu na tréninku brečet protože mi to nepůjde, kolikrát mě bude bolet noha, záda nebo ruce, kolikrát ráno budu mít tak namožené svaly, že nevstanu z postele... Vodní lyžování bude navždy ten NEJLEPŠÍ sport co znám!