Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 6.

29. prosince 2013 v 18:28 | S.L.M. |  Patla a Matla
TO BYL OMYL

Když byl Patla v řece, Štětka se vydala na veřejné toalety a Tupec usoudil, že dneska by ho vyčerpalo, kdyby měl celý den strávit se Štětkou, a pak si vzpomněl, že dneska má vlastně s panem Scvrnklsem - Štětčiným otcem - jít na ryby. Ta představa ho potěšila. Podíval se na hodinky a zjistil, že má ještě půl hodiny času, takže si půjde koupit krabičku různorodých návnad. Ta je jeho nejoblíbenější.

Za půl hodiny Tupec čekal před jeho domem, ale pan Scvrnkls - nikde.
Co s ním asi je? přemýšlel. A najednou přišel na zajímavou teorii: 1) pan Scvrnkls ho zkouší, a 2) takhle lidé začínají kouřit, čekají na smluveném místě a dotyčný pořád nikde, tak jdou do obchodu a jediná poživatelná věc tam jsou cigarety, a potom samozřejmě vymyslí vlastní teorii o tom, že 'na něco umřít musí'.
Potom ho ale napadlo inteligentnější řešení - a to zazvonit na zvonek. (Na co jiného?)
Udělal to a během pěti sekund se mezi dveřmi oběvila Štětka. "Co tu děláš?" zeptala se a žvýkala při tom žvýkačku.
"Nevzpomínáš si na-" Chtěl se zeptat, jastli si nevzpomíná na to, že s jejím otcem mají jít na ryby, ale utnula ho v půlce věty. "My měli nějaký rande?" vykulila se.
Takhle vypadá roztomile, pomyslel si Tupec, když vtom už se Štětka obouvala, že s ním teda někam půjde.
"Ale ne, žádný rande nemáme, já přišel za Cvokem. Neřekl ti snad, že spolu jdeme v sobotu na ryby?" vysvětlil Tupec.
"N-ne-no-n-Né! Měl?"
"Neměl, spi dál," ulidnil ji.
"Budu," řekla s úsměvem a až teď si Tupec všimnul, že je Štětka v županu a pod ním má jenom kalhotky.
To tady chodí takhle normálně? ptal se sám sebe. Z myšlenek ho ale vyrušil hluboký hlas Cvoka Scvrnklse. "Kdo to je?" ptal se podrážděně a když uviděl Tupce s prutem přes rameno, vytřeštil oči a začal se omlouvat, že zapoměl.
No jo, proč si vlastně Štětka nevšimla toho prutu, myslela si, že s ní půjde Tupec na rande k řece, když ví, že ryby přímo nesnáší, jak žívé, tak mrtvé?
To je každopádně jedno, protože když se Tupec zadíval dovnitř domu, uviděl Štětku mezi dveřmi jejího pokoje, jak tam stojí zády k němu do půl těla a něco velmi pomalým tempem povídá. Sice neslyšel co, ale slyšel slovo 'pokračovat' a pak mluvit přestala.
Zatřepal hlavou, aby z hlavy vyhnal různé nápady, s kým mohla mluvit a proč do půl těla. Vyšátral jen jedno rozumné vysvětlení, a to takové, že tam má kamarádku, byli na nákupech a teď si zkoušejí svoje nové podprsenky, při čemž po celém pokoji lítají nahé, jak už to tak holky dělávají. Ne že by to měl dokázané, ale dál už o tom nechtěl přemýšlet, tak si jen řekl, že jsou holky divný a spolu s panem Scvrnklsem se vydali k Řece hlupáků.
"Počkejte!" zaslechli, když už se chystali vyrazit. Byla to Štětka a tvrdila, že chce jít s nimi. Pan Scvrnkls to povolil, a tak šli všichni tři.
Ještě než mu stačila Štětka otočit hlavu dopředu, zahlédl Tupec koutkem oka Haranta, ležícího na Scvrnklsově plotě. Co tam asi dělal?
"Hej hou! Hej hou! Tupec a Cvok na ryby jdou! Hej hou! Ať už maj' to za sebou!" zpívali si a Štětka jim řekla, že půjde napřed, protože to jejich skřehotání nemůže poslouchat. Ale proč utíká na opačnou stranu? "No jo!" trklo to najednou pana Scvrnklse. "Vždyť my jdeme šptně, musíme kolem tvýho domu!" poznamenal.
"Máš pravdu!" potvrdil Tupec, oba se otočili a začali si znovu zpívat: "Hej hou! Hej hou! Tupec a Cvok už dobře jdou! Špatnou cestu maj' za sebou!"
"Víš ty, na co jsem přišel?" zeptal se najednou Tupec.
"Na co?"
"No, když je dneska sobota, tak bude zítra neděle, pozítří pondělí a pak úterý, středa, čtvrtek a pátek!"
"To jo, a co?"
"No a pak bude zase sobota!"
"Jasně, takže tím chceš jako říct, že odteďka za tejden bude zas sobota."
"Ne, já jenom říkám, že mám rád soboty."
"To je teda z bláta do louže, vždyť je sobota! A ty mi říkáš, že se těšíš, až bude sobota, i když je!"
"Proč mi říkáš, co jsem řek, já vím, co jsem řek!"
"Nevíš!"
"Vím!"
"Nev-" Chtěl říct nevíš, ale vtom oba uviděli, jak se po řece plaví kus látky a následně ho někdo stáhne pod vodu, a to nejspíš, protože už z dálky ten někdo slyšel hádku Tupce a Cvoka.
A pak - uvidí nohu. A obří ucho.
Super! Ušoun obecný! pomyslí si oba.
Jenže to nebyl Ušoun obecný, co následně vystrčil hlavu z vody, ale Patla Blbců.
A doprdele, řekl si v duchu Tupec, když vtom se Patlovi něco objeví za zády. Ukázalo se, že to není něco, ale někdo. A ten někdo je... Štětka s holými zády, která se snaží obléct. Konečně se jí to povedlo, otočila se a spatřila svého otce a přítele. Tupec nevěřil vlastním očím, protože bylo i Cvokovi jasné, že ti dva se tam spolu koupali. Ale kdyby! Tupcovi vadilo, že 1) plašili ryby, ale to druhé bylo horší. Nekoupali se přece jen tak, koho by to - kromě Patly - mohlo napadnout, koupat se těsně po Vánocích? I když v Debilově nikdo jaktěživ sníh neviděl, neznamená to, že nebyla zima. Byla! A o to víc Tupec nechápal, proč se Patla se Štětkou spolu koupou nazí.
"Ty kreténe!" zakřičel na Patlu a z povzdálí uslyšel překvapené: "Co?"
Otočil se a uviděl Kreténa, jak tam stojí s popcornem v ruce a pozoruje trapnost situace. Najednou začal hledat svůj "skvělý telefon" a Tupec nevěděl, proč. "Proč hledáš svůj skvělý telefon?" zeptal se proto.
"Sexuální zneužívání mladistvého může vést až k odnětí svobody na pět let," upozornil Tupce Kretén. "Vím to, protože... to je jedno a Štětka už je dospělá, takže mi do toho nic není," řekl, začal si pískat, odhodil poloprázdnou krabici od popcornu do křoví, strčil ruce do kapes a odebral se k odchodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama