Vánoce

22. prosince 2013 v 18:29 | I.L.S.
Tak jelikož teď všichní píší o Vánocích, nedalo mi to a i já přispěji svou troškou do mlýna ;) Předem se omlovám za velké množství smajlíků, ale jsou přece (skoro) Vánoce a já mám fajnovou náladu :) Takže Who care?
Atmosféra Vánoc
Nevím jak Vám, ale mě letos vůbec nepřipadá, že jsou Vánoce. Venku mokro a mlha, doma ještě ani není stromeček, všichni jsou špatně naladění... Dlouho jsem přemýšlela, proč tomu tak je a došla jsem k závěru, že: 1) lidi už neberou Vánoce jako svátek pohody a míru, nýbrž jako hektické období plné úklidu a utrácení :/ a 2) My si nechceme připustit, že už bude konec roku a my jsme (zase) nestihli to, co jsme chtěli... No, mě stačí si pustit pár Vánočních písniček, podívat se na pohádku a začíst se do knihy, ve které sněží (V Pasti, je ideální kniha ;)). Navíc máme nový kamna a sedačku, takže si k tomu sedím u pěkně vyhřátých kamen a drbu pejska. Prostě už na mě ty Vánoce alespoň trochu dýchly :)
Dárky!
To je to, na co se většina z nás těší! I když říkáme, že jediné co chceme je "světový mír" tak si ve kutečnosti myslíme "hlavně nám dejte ten dárek!" No není to tak? Přiznejte si to! Myslím, že nejčastějšímy dárky jsou v dnešní době mobily (zkuste mi to vyvrátit, byla bych jen ráda) a počítače a hry... Co by dnešní sedmileté děti, které se vztekají, že jim rodiče nechtějí koupit iPhone, řekli na to, že před nějakýmy dvaceti - třiceti lety děti byly rády když dostaly bonbóny a když zlobili, dostali nanejvýš pomeranč... Já chci letos knihy (asi 10, chcete je vyjmenovat?? :D) a zateplený boty na koně. V lednu dostanu možná ještě dodatečně conversky, ale to jen možná... A víte co: Já jsem zpokojená! :)
Tradice
Co se týče dodržování tradic, už to dle mého taky není, co to bývalo :/ My toho ještě dodržujeme docela dost, třeba máme pod talířem šupinu, ségra hází střevícem, prostíráme o jeden talíř navíc, lijeme olovo, pouštíme lodičky a nevstáváme od stolu. Co vy? Kamarádka třeba (ne, není to Saša :D) nezná ani jedno z toho! Zajímalo by mě, jak se o Vánocích baví... To jako rozbalí dárky a jdou spát ?! To si nedovedu představit :D
Ježíšek vs Santa Klaus
Spousta lidí se teď u všeho, na čem je Santa Klaus hádají, proč Santa, když my máme Ježíška? Já, jakožto "veliký vlastenec" se svým dost zvláštním vztahem k ČR se tomu jenom směju :D. Dobře, dárky nosí Ježíšek, ale firmy, co pocházejí z Ameriky, kde mají Santu, ho snad můžou mít ve znaku ne? Nebo snad chcete, aby si dali na Coca Colu kamion obrázek Ježíška "protože v ČR nemají Santu, ale Ježíška"? Nebo má snad kamion přestat jezdit? :D Dovolím si přidat i malý vtip, berte ho prosím z nadhledem: Nemůže být Santa Klaus, protože teď je Santa Zeman! :D

Na závěr pár tipů ;)
Knížky: V pasti! To je velezimní kniha :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama