Leden 2014

Patla a Matla - změna

31. ledna 2014 v 16:07 | S.L.M. |  Patla a Matla
Poyor, změna: Patlu a Matlu přejmenovávám na Debilov, protože je to hezčí ;)

Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 7.

4. ledna 2014 v 23:37 | S.L.M. |  Patla a Matla
PROSTÁ DOMLUVA

Cestou domů Tupec ani nepromluvil, ale to nezabránilo Patlovi v tom, zjistit, na co myslí. Bylo to zřejmé, protože si čím dál zlomyslněji mnul ruce a čím dál nervózněji skřípal zuby. Když už se zdálo, že Tupec konečně zapluje do domu a nebude Patlovi dělat ještě větší ostudu, nezahnul do domu, ale šel dál a Patla si uvědomil, - i když s podivem - že Tupec jde na zahradu. Na tu samou zahradu, kterou od otravného souseda Pokakánka odděloval jen plaňkový plot. Ne že by Tupec neměl Pokakánka nebo jeho syna Ichtyla rád, to naopak; s Ichtylem jsou stejně staří, takže se spolu kamarádili, ale tohle spojení Ichtyl porušil, když ve třinácti letech pohladil Tupcovu holku Krávu po vlasech, protože brečela a žárlivý Tupec si chybně vyložil, že ho s ním Kráva podvádí a přátelství s Ichtylem zrušil.

Patla a Matla - Silvestrovský speciál

1. ledna 2014 v 17:52 | S.L.M. |  Patla a Matla
23:00 hod.

"Vydržte, už to bude. Jen hodina nás dělí od nového roku," uklidňoval všechny Patla, i když to nikdo z nich nepotřeboval.
Slavili v baru na náměstí. Tupec tam nikdy nebyl, a proto ho překvapilo, jak je to uvnitř velké. Vždyť při pohledu zvenčí by se člověku zdálo, že jeho pokoj je dvakrát větší, než tohle! Ale ve skutečnosti je samotný bar dvakrát větší než Tupcův pokoj. A to je co říct, vyždyť Tupec má super-velký pokoj, bydlí přece ve ville!