Patla a Matla - jak to doopravdy bylo - kapitola 7.

4. ledna 2014 v 23:37 | S.L.M. |  Patla a Matla
PROSTÁ DOMLUVA

Cestou domů Tupec ani nepromluvil, ale to nezabránilo Patlovi v tom, zjistit, na co myslí. Bylo to zřejmé, protože si čím dál zlomyslněji mnul ruce a čím dál nervózněji skřípal zuby. Když už se zdálo, že Tupec konečně zapluje do domu a nebude Patlovi dělat ještě větší ostudu, nezahnul do domu, ale šel dál a Patla si uvědomil, - i když s podivem - že Tupec jde na zahradu. Na tu samou zahradu, kterou od otravného souseda Pokakánka odděloval jen plaňkový plot. Ne že by Tupec neměl Pokakánka nebo jeho syna Ichtyla rád, to naopak; s Ichtylem jsou stejně staří, takže se spolu kamarádili, ale tohle spojení Ichtyl porušil, když ve třinácti letech pohladil Tupcovu holku Krávu po vlasech, protože brečela a žárlivý Tupec si chybně vyložil, že ho s ním Kráva podvádí a přátelství s Ichtylem zrušil.

Ani pan Pokakánek nebyl zase tak hrozný soused, byl to totiž Patlův spolupracovník a protože byli parťáci, nesměli k sobě mít zlý vztah, a proto se to snažili - když náhodou byli oba na zahradě - napravit zjišťováním mimopracovních aktivit, kdyby měli alespoň jeden stejný zájem. Potom ale pan Pokakánek umřel, když mu selhaly ledviny. Příliš mnoho pil, ale ne zase tolik, aby se ho dalo považovat za alkoholika, ale když se od doktora dozvěděl že jestli nepřestane s pitím, brzy mu ledviny selžou, přece jen se s tím snažil něco dělat. Potom ale jeho život začínal být pořád komplikovanější a komplikovanější. Když se totiž jednou - v čistě pracovním zájmu - šel podívat do strip-baru v Řáholci, kde tajně tancovala u tyče jeho žena a zrovna v tu chvíli, kd yvešel a ona ho uviděla, končila představení. Myslela si proto, že její manžel chodí do strip-barů. Chvíli ho sledovala, jestli tu náhodou není pracovně, a už by tomu skoro uvěřila, když vtom na něj skočila její nejlepší kamarádka a začala ho obšťastňovat. Její podezření se mylně potvrdilo a protože je to milující manželka, skočila z mostu a když se to pan Pokakánek dozvěděl, začal pít, vzápětí byl na alkoholu závislý a když mu ledviny selhaly, Ichtyl chtěl skočit z mostu taky, ale Kráva - už zase Tupcova holka, ale v patnácti letech - ho chtěla zachránit a když se dozvěděla, že jí Ichtyl miluje, řekla mu, že ona jeho taky a aby jí to uvěřil, políbila ho. Takže Ichtyl přežil, a aby se se smrtí obou svých rodičů vyrovnal, našel si nový koníček. A konečně se dostáváme k podstatě celého příběhu. Jeho nový koníček byl chov včel a když se to Tupec dozvěděl, nechodil od patnácti let na zahradu, protože má ze včel fóbii.
Ale dnes, dnes svůj strach překoná. Chce přece Patlu zabít, nebo ne? A sekačka je na zahradě, jestli si jednou vybral tenhle způsob, neustoupí ano o krok, i kdyby se na něj vrhla celá armáda včel v kombinézách od pumpy.
Tupec došel na zahradu a ke své obrovské úlevě zjistil, že Ichtyl už včely nemá. Ale naopak se mu neulevilo ani o píď, když zpozoroval, že Ichtl je na zahradě a stříhá tam živý plot.
"Hele, kámo," oslovil ho Tupec, zrovna když ustříhl silnější větvičku, která mu přistála na hlavě. "Nemoh bys s tou botanikou počkat na jindy?"
"Tak jo, stejně mě to nebaví, mám to jen proti stresu. Od tý doby, co se táta dozvěděl, že máma je striptérka, mi závratným tempem umírají příbuzný, tenhle úsek to byla teta," řekl nevzrušeně a Tupce podivilo, že se s tím vyrovnává tak lehce. A úsek? Co to vůbec znamená? Tupec si to vysvětlil tak, že tak nazývá prodlevy mezi úmrtími a než stačil dokončit myšlenku, Ichtyl zahradničil vevnitř a Patla na Tupce zíral. Vůbec nechápal, o co tu jde.
Zato Tupec to chápal moc dobře, vymyslel si totiž, že každý, kdo se Štětky dotkne, zaslouží smrt. Ano, smrt. A proto už stojí u sekačky na trávu a prsty poklepává na její držadlo. Potom jí pevně chytil oběma rukama, nastartoval a vyzvedl ji do vzduchu, a to už se Patla možná začínal bát, ale spíše to byla nervozita.
"Co to děláš?" zeptal se proto s následovaným přitroublým úchechtem.
"Jdu tě zabít."
Při tomhle zjištění sebou Patla začal škubat, udělal neobratný kotoul do strany a nejhorší bylo že: 1) sám nevěděl, proč to udělal a 2) teď ho Tupec snáz zabije. A měl pravdu, Tupec se opravdu přihrnul se sekačkou v ruce nad ležícího Patlu a než něco stačil říct, dostal olověný piercing do ramene - pro natvrdlé to byla kulka z pistole, kterou jako chlap z C.I.A. Patla nosil neustále u sebe. Ale neuvědomil si, že pokud se Tupec za to rameno druhou rukou chytne, sekačka na něj spadne. A než se to stalo, uslyšel od Tupce poslední slova: "Na Štětku mi nikdo sahat nebude."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama