Patla a Matla - Silvestrovský speciál

1. ledna 2014 v 17:52 | S.L.M. |  Patla a Matla
23:00 hod.

"Vydržte, už to bude. Jen hodina nás dělí od nového roku," uklidňoval všechny Patla, i když to nikdo z nich nepotřeboval.
Slavili v baru na náměstí. Tupec tam nikdy nebyl, a proto ho překvapilo, jak je to uvnitř velké. Vždyť při pohledu zvenčí by se člověku zdálo, že jeho pokoj je dvakrát větší, než tohle! Ale ve skutečnosti je samotný bar dvakrát větší než Tupcův pokoj. A to je co říct, vyždyť Tupec má super-velký pokoj, bydlí přece ve ville!


Každopádně touhle dobou už byli Matlovi kamarádi - kromě Patly, který byl apstinetnt - nalití, že nevěděli, kolik je hodin. Matla se držel zásady 'šestý panák až po půlnoci' a hodněkrát to zkoušel aplikovat i na přátele, ale nezabralo to. Oni se pokaždé před půlnocí nalili, co se do nich vešlo a pak, při přípitku, už ani neměli sílu držet v ruce sklenku, natož pak její obsah nevylít. Matla to měl dobře spočítané - šest před půlnocí, šest po půlnoci a potom to jelo samo. Najednou jich byo celkem patnáct, dvacet a nakonec se každý rok vyspal s nějakou holkou, stejně opilou jako on sám. Letos mu to s tím spaním ale nevyjde, má přece Pumprdliku, proč by si lámal hlavu s hledáním někoho stejně opilého, když mu ona tancuje rovnou před nosem - doslova.
A tak ubíhaly sekundy a minuty, všichni se skvěle bavili; Štětka s Tupcem seděli u baru, pili, Štětka kouřila a Tupec jí držel kolem pasu. To proto, že někdy málem spadla ze židle, rovnováhu sice udržet neuměla, ale bylo vidět, že léta pití trénovala - mluvila téměř střízlivě. Matla nutil Patlu do panáků, jako každý rok a Patla ho zase jako každý rok odmítal, že zůstane u Coly. Takže se Matla přidal k bandě svých opilých kamarádů a chovali se jako mladí. Jenom bylo všem divné, že Ovád s Kreténem na oslavě chybí. Ještě před chvílí tu byli. Harant pořád chodil za Štětkou, protože doufal, že Tupec půjde každou chvíli pryč, třeba si zatančit s Krávou, která dolézala za ním, protože do něj byla zamilovaná, i když chodila s Ichtylem. Ale Tupec se od Štětky nehnul od té chvíle, kdy začala být na mol.
A konečně se rozsvítila obrazovka s odpočítáváním. Třicet sekund, dvacet sekund a pak začali všichni křičet: "Deset... devět... osm... sedm... šest... pět... čtyři..." - hlasy nabývaly na síle, a konečně - "... dva... jednááá! Jóóó!" začaly se ozývat gratulace a přání do nového roku, všichni si slibovali, že tento rok stihnou, co nestihli minulý a potom se ozvala rána - ohňostroj.
Všichni vyběhli ven a nestačili koukat, kdo ho zapálil - byli to Hovado s Kreténem. Tak tady jsou!
Byl to ohňostroj, který jaktěživ nikdo z Debilova nespatřil. Ohňostroj začínal různými výbuchy ve vzduchu, násldovalo jiskření a zakončil to jedinečný kousek - třpytící se obrázek Debilova, nad kterým bylo ozdobným písmem napsáno 'HAPPY NEW YEAR 2014!'.
Nikdo po skončení ohňostroje nenacházel slov, až nakonec dav propukl v obrovský jásot a pár lidí v zadní řadě si všimlo, že celý Debilov se díval na tu nádheru. Lidé stáli se svými dětmi před dveřmi, na zadradách, staří i mladí, prostě všichni občané Debilova.
Patla si nepamatuje, kdy se naposledy sešli všichni lidé v jedné části města.
A pak oslavy pokračovaly závratným tempem; Matla se po patnácti dalších vodkách vyspal s Pumprdlikou, ale ani jeden si to nepamatoval; Tupec si Štětku odvedl do temného kouta baru a cukrovali se tam až do jedné ráno, potom se už neviděli - kdo ví, co oba dělali bez toho druhého; Patla šel domů. Matla se ho snažil přemluit, ale Patla se už do baru ani nevrátil, po ohňostroji se vydal rovnou domů.
Dál už si nikdo nepamatuje, co se dělo a to je dobře. Jak známe Debilov, určitě se seběhlo tolik scén, že by si je nikdo z občanů nedokázal zapamatovat. Ale Harant nebyl opilý, když si skočili s Krávou do jejího auta, a tak si jako jediný pamatuje nějakou událost z té noci v baru.

(Všem přeji Šťastná nový rok a ať se vám daří všechno, do čeho se pustíte!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama